Yenikent Böcek İlaçlama
Yenikent Böcek İlaçlama

Yenikent Böcek İlaçlama

Böcek ilaçlama, günümüzde herhangi bir böcek, haşere ya da kemirgen sorunlarından kurtulmanız amacıyla profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yardım alınarak uzman ekiplerin görevlendirilmesi sonucunda kolaylıkla uygulanabilen işlemdir. Yüzyıllar hayatımızdan büyük sorunlar oluşturan, maddi, manevi, psikolojik zararlar veren böceklerden kurtulmak geçmişte hiç kolay değildi. Bu nedenle çoğu insan hayatını dahi kaybedebilmekteydi. Bugün hala sorunları sürekli olarak karşımıza çıkmakta olan böcek ve haşerelerden, bireysel olarak yapılacak müdahalelerin aksine, ilaçlama şirketleri ile irtibat kurularak yok edilmelidir. Böcek ile mücadele etmenizde sizlere en iyi ilaçlama yöntemlerimiz ile tam destek vermekteyiz.

Hamam böceği, tahtakurusu, karınca, pire, gümüşçün, kalorifer böceği, ilaçlama şirketleri tarafından böcek ilaçlama için talep edilen en tehlikeli ve en fazla karşılaşılan böcek türlerindendir. İnsanların yaşam alanlarında dahi bulunabilen bu böcek ve haşere türleri her alanda görülebilir ve her türlü zararlara sebep olabilirler. Örneğin hamama böceği, insanların yiyeceklerini tüketebildikleri için gıda arayışı içerisinde oldukları durumlarda fırın, ev, iş yeri, lokanta gibi iç alanlara girebilmektedir. Mutfaklarda sıkça rastlanan hamam böcekleri hızlı ve çok fazla üreyebildikleri için sayıları gün içerisinde yüzlercesine ulaşabilir.

Yenikent Haşere İlaçlama

İnsanlara, dolaştıkları yerlere bıraktıkları salya ya da dışkılar yoluyla birçok mikrop bulaştırarak farklı hastalıklara sebep olurlar. Bu gibi tehlikeli durumlara engel olunması açısından kesinlikle acil şekilde böcek ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır. Pire ilaçlama da hamam böceği gibi önemli böcek ilaçlama yöntemlerindendir. Nitekim pire insani kedi, köpek gibi canlılar üzerinde bulunarak bu canlıların kanlarını emer. Kan ile beslenen bu haşereden kurtulmak sağlık sorunları görülmemesi açısından oldukça önemlidir. Her türlü alanlara kolaylıkla zıplayarak geçebildikleri için bir tana pire görülmesi ya da herhangi bir pire ısırığı gibi bir belirtiyle karşılaşılması durumunda vakit kaybedilmemelidir. Ufak bir haşere olduğu için gözle görülmesi bile zorken, bireysel olarak yok edilmesi oldukça imkansızdır. Bu nedenle diğer haşere ile mücadele durumlarında yardım alınan kuruluşlarla irtibata geçilebilir.

Her tür böcek, haşere ve kemirgen de böcek ilaçlama uygulamaları değişiklik gösterebilmektedir. Örnek verdiğimiz hamam böceği grupları için genellikle jel ilaçlama uygulaması tercih edilir. Aç ve susuz uzun süre yaşayabilen, hatta kafası koptuğunda dahi bir süre hayatına devam edebilen bu haşereyi görüldüğü anda öldürmek bir çözüm değildir. Bunun yerine jel ilaçlama gibi bir ilaçlama uygulatılmalıdır. Jel ilaçlama öncesinde herhangi bir tedbir alınmasına gerek olmayan hatta ilaçlama sırasında da insanların günlük yaşamlarına devam edebilecekleri, ortamı terk etmeyecekleri bir uygulamadır. Evlerde, iş yerlerinde pencere kenarlarına, kapı eşiklerine, duvar altlarına, tüm kuytu köşelere silikon tabancasıyla ilaçlardan ufak parçalar bırakılarak uygulaması gerçekleştirilir. Bu ilacın kokusunu gelerek ilacı yiyen haşere ölür ve arkasından ölen haşereyi de bir diğeri yer. Bu şekilde devam eden döngü sonrasında tüm haşerelerden kurtulmak mümkündür. Jel böcek ilaçlama sonrasında da ilaçlama yapılan alan silinmemelidir böylece ilacın etkisi daha uzun süre devam edebilir.

Böcek İlaçlama Uygulamaları

Pire, akrep, tahtakurusu, mite, çıyan, bit gibi bütün haşere grupları için ise sıvı böcek ilaçlama uygulanmaktadır. Bu gibi haşerelerin herhangi birinden şikayetçi olan kimse marke, eczane gibi yerlerden kolaylıkla ve uygun fiyatlarla temin edeceği böcek ilaçları da kullanır. Ancak bu ilaçların yanlış haşere türüne karşı kullanılması durumunda bağışıklık kazanarak dirençleri artacak olan böcekler vardır. Zaman kaybından ibaret olan bu tür ilaçlar asla bilinçsizce kullanılmamalıdır. Çoğu kişi haşerelerin verebilecekleri zararlara karşı bilgi sahibi olmadığı gibi, böcek ilaçlama konusunda da pek bilgili değildirler. Böcekten kurtulmak isteyen kimselerin, ilaçlama uygulatmak istediklerine karar vermeden önce kafalarında onlarca soru işareti oluşur. İlaçlama uygulatılması sırasında evimi terk etmek zorunda mıyım? Böceklerden tamamen kurtulmam mümkün mü? Evde bulunan eşyalarım zarar görür mü? İlacın etkisi ne kadar sürer? İlaçlama sonrasında temizlik yapmam gerekir mi? İlaçlara temas etmem sakıncalı mı? İlaçlama fiyatları ne kadar? Bu gibi soruların hepsi kişiler tarafından böcek ilaçlama konusunda merak edilen sorulardır. Her ilaçlama türüne göre bu soruların cevapları değişir. Jel ilaçlama yönteminden bahsettik. Herhangi bir zararı olmadığını ve herhangi bir önleme temizliğe gerek duyulmadığını söyledik ancak daha zor haşerelere karşı uygulanan sıvı ilaçlamalar da bu durum değişir.

Böcek İlaçlama Çeşitleri

Sıvı ilaçlamalar kokusuz ve kokulu olmak üzere ayrılmaktadır. Aralarındaki fark ilaçlama sırasında kullanılan makinelerdir. Kokulu böcek ilaçlama püskürtme yoluyla her alana uygulanırken, kokusuz ilaçlama zeminlere uygulanan bir ilaçlama yöntemidir. Her iki ilaçlama için alınması gereken önlemler aynıdır. Haşere ile mücadele durumlarında uygulanacak bu ilaçlamalar öncesinde ortalıkta ağzı açılmış gıdalar varsa kesinlikle iyice paketlenerek saklanmalıdır. Evde çocuğunuz ya da bebeğiniz varsa onların oyuncakları da ortalıktan kaldırılmalı, ilaçların temas etmeyeceği yerlere saklanmalıdır. Bunun dışında evcil hayvan besliyorsanız bu ortamda ilaçlama sırasında canlıların bulunmamasına dikkat etmelisiniz. Eğer akvaryumunuz varsa ve taşınamayacak büyüklükte ise, ağzı kapatılmalı, koli bandıyla iyice kenarları da kapatılarak üzerine ıslak havlu serilmelidir.

Böcek ilaçlama uygulandığı sırada 2 saat terk edilmesi gereken alanda hiçbir canlı bulunmamalıdır. İlaç dirençli haşerelerden kurtulmak amacıyla üretildiğinden çok etkilidir ve kişilerle teması durumunda solunum yolları rahatsızlıklarına sebep olabilir. Bu duruma maruz kalan kişiler dışarı çıkarak temiz hava aldırılmalıdır. Ardından sağlık kuruluşuna gözükmesi önem taşır. İlaçlama şirketleri tarafından uygulanan sıvı böcek ilaçlama ardından mekan yarım saat havalandırılmalıdır. Çocukların erişebilecekleri ve dokunabilecekleri yerlerin temizlenmesi gerekmektedir. Yine çocuğa ait giysiler ya da eşyalar yıkanmalıdır. Ayrıca mutfak aletlerinin de sudan geçirilmesi yeterlidir.

Her türlü haşere ve böcek sorunlarına karşı uygulanacak ilaçlama yöntemi farklıdır ve bu yöntem her alan için de değişiklik gösterebilir. Ev ilaçlama, okul ilaçlama, site ilaçlama, hastane ilaçlama, park ilaçlama, bahçe ilaçlama, gemi ilaçlama, araç ilaçlama, fabrika ilaçlama gibi hizmetler veren böcek ilaçlama şirketleri bu alanların büyüklüğüne ya da açık ya da kapalı olmasına göre ilaç türünü belirlerler. İlaçlama konusunda eğitimli ve tecrübeli ekipmanlarla çalışan ve her konuda sizlere bulunduğunuz semt ve mekan fark etmeksizin en hızlı şekilde ulaşarak yardımcı olan Bioprime ilaçlama, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı ve onaylı bir firmadır. Firmamız doğru alanlara doğru ilaçlamalar uygulanması sonucunda böcek sorunlarınızdan tamamen kurtulmanızı sağlayacaktır.