İlaçlama Yapılan Ev Nasıl Temizlenir?
İlaçlama Yapılan Ev Nasıl Temizlenir?

İlaçlama Yapılan Ev Nasıl Temizlenir?

İlaçlama yapılan evde nasıl  temizlenir sorusuna ilk vericek cevap yapılan ilaçlamanın türüne göre değişir. Kokusuz ilaçlamalarda genellikle 3 – 7 gün duvar diplerinde ıslak temizlik istenmez. Bu durum ilacın performansı ve kalıcılığı açısından çok önemlidir. Kokusuz yapılan ev ilaçlamarı basit ve sizler açısından zahmetizdir. Kokulu ilaçlamalarda evin kapalı kalma süresinden sonra havalandırma sonrası temizliğe başlanmalıdır. Kokulu ilaçlama yapılan ev nasıl temizlenir sorun olan haşere türü ve yapılan ilaçlama yöntemine göre değişkenlik gösterir. Kokulu ilaçlama yapılması gereken durumlarda firmanızdan temizlik şartlarının detayını öğreniniz.

 

            İlaçlama yapılan ev nasıl temizlenir çok dikkat isteyen profesyonel bir iştir.

 

İlaçlama yapıldıktan Sonra Yapılacaklar

İlaçlama yapıldıktan sonra mutlaka ilaçlamayı yapan firma ile irtibata geçmek gerekir.Kendilerinden nasıl bir uygulama yapıldığını kokulu ilaç mı yoksa kokusuz ilaç mı yapıldığının öğrenilmesi gerekir.

Bazı ağır ilaçlamalardan sonra bir süre evin ıslak olarak temizlik yapılmaması gerekir.Çünkü kullanılan ilaçlar ıslak temizlık sonrasında hızlıca etkilerini kaybedereler.Buda bizim böceklerle olan mücadelemize zarar verir.Genelde kuru temizlik dediğimiz normal süpürge ile,elektrik süpürgesi veya robatlarla yapılan temizlik kullanılan ilaçlara zarar vermez. Saha müdürünün aksi bir ifadesi olmaz ise bu durum uygundur.

Sisleme tarzı ilaçlamalardan sonra ev veya konut bir süreliğine kullanım dışına tutulur. Uygulayıcı firma saha yöneticisi konut veya evin ne kadar kullanım dışında tutulacağına karar verir.Mutlaka saha yöneticisinin uyarılarına uymak zorundayız. İçerde kullanılan ilaçlar büyük ihtimalle kokulu olacaktır ve bir sis perdesi şeklinde uygulama yapılmıştır. Aksi haldeki herhangi bir davranış sizin ve ailenizin yaşama şansınızı yok eder.Bu çok önemlidir.Bu gibi ağır uygulamalar genelde pire,tahtakurusu,bit,uyuz gibi vakalarda kullanılır.Aşırı dikkat ve profesyonellik ister.Bu uygulamalar sonucunda ilaçlama yapılan ev nasıl temizlenir için mutlaka uygulama yapan firmadan teknik destek almak zorundasınız.Yanlış bir hareketiniz sizi sağlığınızdan edebilir.Yada yapılan uygulamayı boşa çıkarabilir.

İlaçlama Yapılan Ev Nasıl Temizlenir de dikkat edilecek Noktalar

Her şeyden önce uygulama şekli ve kullanılan ilaç türü çok önemlidir.İlaçlama yapılan ev nasıl temizlenir e geçmeden önce ilaçlamayı yapan firmadan gerekli bilgileri ve teknik desteği almayı unutmamak gerekir. Bu profesyonellik isteyen ciddi bir iştir.Saha tecrübeleri göstermiştirki zehirlenme ve ölüm vakaları ya ilaçlama esnsında yada iaçlama sonrasında yapılan konrosüz temizlik aşamasında  raslanmıştır. 

Profesyonel destek almak için Bioprime İlaçlama ve Çankaya Böcek ilaçlama ile iletişime geçin.