Profesyonel Böcek İlaçlama Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilir?
Profesyonel Böcek İlaçlama Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Profesyonel Böcek İlaçlama Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Profesyonel böcek ilaçlama firması ile böcek ve haşerelerden kurtulabilirsiniz. Kendi başınıza halletmek istemediğiniz bir haşere  sorununuz varsa, profesyonel bir ilaçlama şirketine başvurmaya karar verebilirsiniz. Başvurduğunuz haşere kontrol şirketinin iyi bir iş çıkaracağından nasıl emin olabilirsiniz? Bir şirket seçmeden önce şu soruların yanıtlarını alın:

 

Şirket Lisanslı Mı?

Belediyeler haşere kontrol lisansları verir. Bu noktada şirketin lisanslı olup olmadığını incelemeli ve ona göre böcek ilaçlama şirketi tercihi yapmalısınız. 

Bir haşere kontrol hizmeti seçmek, diğer profesyonel hizmetleri seçmek kadar önemlidir. Bir doktor veya avukattan bekleyeceğiniz aynı yüksek düzeyde yetkinliği arayın. Bir şirket, tesisinizi incelemeli ve aşağıdakiler dahil olmak üzere önerilen bir kontrol programı belirlemelidir: 

  • Kontrol edilecek haşereler, 
  • Sorunun boyutu, 
  • Aktif maddenin sağlığa olası olumsuz etkileri, 
  • Pestisitin şekli ve uygulama teknikleri, 
  • Pestisit maruziyetinizi azaltmak için özel talimatlar (evin boşaltılması, evin boşaltılması gibi) dolaplar ve evcil hayvanların çıkarılması) 
  • Gelecekte haşere sorunlarınızı en aza indirmek için atılacak adımlar

 

 

 

Tecrübe

Bu soruyu cevaplamak için şirket satış görevlisine güvenmeyin. Cevabı kendiniz araştırın. Eyalet pestisit düzenleme kurumunuzu arayın ve şirket hakkında şikayet alıp almadıklarını öğrenin. Komşularınıza ve arkadaşlarınıza şirketle hiç ilgilenip ilgilenmediklerini sorun. Aldıkları hizmetten memnun kaldılar mı?

Sigorta

Çoğu yüklenici, ani ve kaza sonucu kirlenme sigortası dahil olmak üzere genel sorumluluk sigortası taşır. Sigortaları, evinizde böcek ilacı uygulanırken bir kaza olması durumunda size belirli bir derecede koruma sağlar. Yükleniciler ayrıca, çalışanlarından birinin dairenizde veya evinizin içinde veya çevresinde çalışırken yaralanması durumunda sizi korumaya yardımcı olabilecek işçi tazminat sigortası da yapabilirler. Çoğu eyalet, haşere kontrol şirketlerinin sigorta satın almasını zorunlu tutmasa da sigortasız bir şirketi işe almadan önce iki kez düşünmelisiniz.

Garanti

İşine garanti vermeyen bir firmaya şüpheyle yaklaşmalısınız. Ayrıca, pazarlığın size düşen kısmını tutmak için ne yapmanız gerektiğini öğrendiğinizden emin olun. Örneğin termit ilaçlamalarında, ilaçlama firmasına haber vermeden evinizde yapısal değişiklikler yapmanız durumunda firma garantisi geçersiz olabilir. Şirket, garantinin geçerliliğini korumak için ilk tedavinin ardından yıllık muayeneler için ödeme yapmanızı isteyebilir.

Bazı durumlarda profesyonel böcek ilaçlama firması seçmeniz gerekebilir. 

Konu hakkında profesyonel destek almak için Bioprime İlaçlama Ve Çankaya Böcek İlaçlama ile iletişime geçebilirsiniz.