Pire İstilası Nasıl Önlenir?
Pire İstilası Nasıl Önlenir?

Pire İstilası Nasıl Önlenir?

Pire İstilası Nasıl Önlenir sizin için araştırdık.Birçok nedenle karşılaşabileceğiniz bir durumdur. Pireler köpekler ve kediler üzerinde yaşamayı tercih eder. İnsanlarda ve diğer sıcakkanlı hayvanlarda da bulunabilirler. Evcil hayvan sahipleri, evcil hayvanları uzun bir süre gidene kadar pirelerden rahatsız olmayabilir. Pireler başka besin kaynakları arar ve insanları ısırmaya başlar. Isırıklar genellikle bel çevresinde, ayak bileklerinde, koltuk altlarında ve dirseklerin ve dizlerin kıvrımlarında görülür.

Pire Nedir?Pire İstilası Nasıl Önlenir?

Pireler, köpeklerin ve kedilerin ortak sorunudur. Pire İstilası Nasıl Önlenir i öğrenebilmek için pirelerin yaşam döngüsünü bilmemiz gerekir.Erişkin dişi pireler her kan öğününden sonra 4-8 yumurta bırakırlar. Yumurtalar evcil hayvanın tüylerinin üzerine ve arasına bırakılır. Evcil hayvan dinlenirken veya hareket ettikçe, bu mikroskobik yumurtalar zemine veya mobilyalara veya larvaların yumurtadan çıktıkları aşağıdaki yüzeye düşer. Yüksek nem, sıcak sıcaklık ve yiyecek (yetişkin pirelerden alınan kurumuş kan) koşulları mevcutsa, sonunda yetişkin pirelerine dönüşürler. Evcil hayvana bindikten sonra, yetişkin pire ölene kadar orada kalır. Kedilerin çok iyi bakıcı oldukları ve vücutlarındaki pirelerin %50'ye varan oranlarını öldürüp yok edecekleri unutulmamalıdır. Ne yazık ki, köpekler tımar etmede neredeyse verimli değiller.

Pire İstilası Nasıl Önlenir i sizin için araştırdık

 

 

Pireler Nasıl Önlenir?

Pirelerin evinize girmesini önlemek için birkaç seçenek vardır.Pire İstilası Nasıl Önlenir .İşte size birkaç öneri. Bu seçeneklerden bazıları evcil hayvanınız ile ilgiliyken diğerleri ortamda mekanik değişiklikler gerektirir. Birden fazla seçenek kullanarak pirelerin evinize girip ailenizi rahatsız etmemesini sağlayabilirsiniz.

.Pire İstilası Nasıl Önlenir in başka görüş açısı.Bahçenizde dolaşan ve mülkünüze pire bırakan tek hayvan evcil hayvanınız değildir. Sokak köpekleri ve kedilerinin yanı sıra doğal olarak oluşan vahşi yaşam, pirelerin ana kaynağıdır. Diğer hayvanlar devam ederse, evinize kadar izlenecek önemli bir pire kaynağı olabilirler. Keseli sıçan, rakun, sincap ve diğer küçük kemirgenler gibi vahşi hayvanlar pire taşıyabilir.

 

Çöplerinizi erişilmez tutarak, bu hayvanlar için olası barınma alanlarını ortadan kaldırarak ve onlar için dışarıda yiyecek bırakmayarak bu hayvanları bahçenize girmekten caydırmaya çalışın.

 Evcil hayvanınız olmasa bile pireler aileniz tarafından evinize taşınabilir. Yetişkin pireler harekete, titreşimlere ve karbondioksite tepki verir. Sadece dolaşarak ve nefes alarak pireleri kendinize çekiyorsunuz. Bahçenizde pire oluşma olasılığının en yüksek olduğu habitatları ortadan kaldırarak, önleme için ilk proaktif adımı atmış olacaksınız. Pireler, nemli, sıcak, gölgeli ve organik kalıntıların olduğu yerleri sever.

Konu hakkında profesyonel destek almak için Bioprime İlaçlama Ve Çankaya Böcek İlaçlama ile iletişime geçebilirsiniz.