Oran Böcek İlaçlama
Oran Böcek İlaçlama

 

Oran böcek ilaçlama ile evinizdeki ve iş yerlerinizdeki böcek ve haşerelerden kurtulmaya ne dersiniz? Bireylerin aralıklar ile apartmanları ve evleri ilaçlatmasında fayda vardır. Bu canlılar son derece küçüktür ve hiç kimseye belli etmeden çoğalarak yaşayabilirler. Bu nedenle dairelere girmeye başlamadan apartman ilaçlama hizmeti alınmasında fayda vardır. Yılda en az bir kere  ilaçlama hizmeti alarak böcek ve haşerelerin çoğalmasını ve evlere yayılmasını engelleyebilirsiniz. 

Eğer  çok sık böcek ve haşere sorunu yaşıyorsanız bahar ve yaz aylarında olmak üzere yılda 2 kez ilaçlama hizmeti almanız da fayda vardır. Bu noktada alanında profesyonel ve deneyimli, garanti veren firmaları tercih etmenin de fayda sağlayacağını ifade edebiliriz. 

Oran Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Oran böcek ilaçlama hizmeti genel olarak kokulu ve kokusuz olarak 2 şekilde gerçekleştirilir. Binaya giriş ve çıkış sırasında bina sakinlerinin etkilenmemesi için gereken tüm etkenlerin en iyi şekilde alınması gerekmektedir. Bunun yanı sıra apartman sakinlerine gerekli tüm uyarlarında yapılması gerekmektedir. Apartmandaki ilaçlama işlemi apartmanda bulunan böceklerin türüne ve yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Yoğun bir şekilde böcek ve haşerenin bulunduğu apartmanlarda sadece binanın içi değil çevresinin de ilaçlanması gerekmektedir. Böceklerin binaya tekrar girmesini önlemek için iç ve dış ilaçlama faaliyetlerinin gösterilmesi gerekmektedir. 

İlaçlama işlemi saatlerce ya da günlerce sürmez. Son derece kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilen böcek ve haşere ilaçlama hizmeti ile hızlı sonuçlar almak mümkündür. Bu noktada tercih edeceğiniz ilaçlama firmasının tüm ekipmanlarının Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması gerekmektedir. Aksi takdirde çok daha büyük problemler ile karşılaşılabilir. 

Oran Böcek İlaçlama Sonrasında Nelere Dikkat Edilir?

Oran böcek ilaçlama sırasında kullanılan ilaçlar son derece etkili ilaçlardır. İlaçlardan çocukların ve yaşlıların etkilenmemesi adına şirket tarafından söylenen tüm kurallara uyulması gerekir. Kokusuz ilaçlara karşı bazı böceklerin direnci vardır. Bu nedenle bazı böcek türlerinde kokulu ilaçlar tercih edilmektedir. Bu durumda apartman sakinlerinin bir süreliğine apartmanı terk etmeleri gerekebilir. Bunun yanı sıra ilaçlamadan bir iki gün sonra bina temizliği yapılmamalıdır. İlaçlama sonrasında haşereler yuvalarından çıkarak ölürler. Böcek ve haşere ölülerinin ilaçlamadan 3-4 gün sonra temizlenmeye başlaması en doğru seçenektir.