Kokulu Böcek İlaçlama
Kokulu Böcek İlaçlama

Kokulu Böcek İlaçlama

Haşerelerin çok yoğun olarak görüldüğü bazı yerlerde kokulu böcek ilaçlama yapılması böceklerin ölümünü ve bu sayede çözüme daha hızlı gidilmesini de sağlayabilir. Bu  ilaçlama likit bir şekilde püskürtme yöntemi ile uygulanmaktadır. Örnek verecek olursak; Hamam böcekleri kapsülleri halinde yumurta bırakırlar ve her bir kapsül içinde 35 ila 40 adet yavru bulunabilir.

Kokulu Böcek İlaçlamasının Faydaları

Kokulu böcek ilaçlama sı sırasında kullanılan ilaçların aktif maddesi içinde etrafa koku salan kimyasallar vardır.bu kimyasallar son derece yakıcı etkiye sahiptirler. Özellikle evlerin giderlerini oluşturan banyo,tuvalet,mutfak,balkon su çıkış noktarında kullanılırlar.giderler boyunca yerleşmiş olan böcek yumurta ve larvalarını sahip oldukları aşırı yakıcı özellikleri ile yok ederler.Ayrıca ortaya çıkardığı koku burada yeleşmiş olan böceklerin yuvalarından çıkmaya mecbur eder.Göremediğimiz,ulaşamadığımız böcek ve larvalarına çok rahat bir şekilde ulaşmamızı sağlarlar.Bir diğer faydalı özellği ise salınan kokunu burda ilaçlanma yapıldığını bariz bir şekilde göstermesidir.kokusuz ilaçlarda herhangi bir koku belirtisi olmadığından ortamda bulunan insan ve evcil hayvanlar rahat davrabmakta gerekli güvenlik önlemlerini almamaktadırlar.Bazı durumlarda büyük sıkıntılar çıkmaktadır.Koku salan ilaçlar ise ilaçlama olduğunu ve gerekli önlemin alınması konusunda uyarıcıdırlar.koku salmayan diğer ilaçlara göre çok daha etkili ve öldürücü özellikleri vardır.

Ayrıca bu tipilaçlar suda kolay kalay çözünmezler ve çok daha uzun etkiye sahiptirler. Bu özelliğinden dolayı binaların ortak giderlerinin toplanma yeri olan logar çukurlarını kokulu böcek ilaçlama  ile ilaçlamak son derece etkili bir yöntemdir.

Yıllık olarak 8 ya da 10 defa yumurtlama yapan dişi ergin hamam böcekleri öldüklerinde bile yumurta bırakırlar. Bu sebep ile haşereleri yoğun olduğu bazı alanlarda etkili bir ilaçlamanın yapılması çok önemli olmaktadır. Kokulu ilaçlamada daha kısa bir zaman içinde sonuçlar alınır. Bu ilaçlamada mekanı kısa bir süre için (4 saat kadar) terk etmeniz durumu gerekmektedir. Bu da bazı zehirlenme ihtimaline karşı alınan bir önlemdir.

Kokulu böcek ilaçlama sırasında ilaçlanan alanlarda bulunan kişinin maske takması da bu yüzden gerekmektedir. İlaçlama bittikten bir kaç saat sonrasında mekanınızı havalandırıp günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Siz de böcekler ile ilgili bu türden problemler yaşıyorsanız bizimle iletişime geçebilir, haşerelere veda edebilirsiniz. Bioprime ilaçlama olarak kullandığımız tüm ilaçlar sağlık bakanlığı onaylıdır.

Konu hakkında profesyonel destek almak için Bioprime İlaçlama ve Çankaya böcek ilaçlama ile iletişime geçebilirsiniz.