Kene Nasıl Temizlenir?
Kene Nasıl Temizlenir?

Bahçeli bir eviniz varsa ilkbahar ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte artık biz de kendinizi daha çok bahçelerde vakit geçirirken bulacaksınızdır. Ancak bu dönemde bahçelerimizde sıklıkla kene, böcek gibi bazı sağlığımızı tehdit eden zararlılar ile karşılaşma oranının da arttığı dönemlerdir. Peki, bahçemizde kene gördüğümüzde ne yapacağız ve bahçemizdeki keneyi nasıl temizleyeceğiz?

Sıcakkanlı hayvanların ve insanların kanını emerek beslenmekte olan keneler, açık havada; ağaçlarda, çimlerde, yaprak yığınlarında ve çalılarda bulunur. Bu zararlılar ısırığı halinde birçok hastalıklara yol açabilir. Hatta ısırığın neticesinde Kırım Kanamalı Kongo Ateşi (KKKA) gibi korkutucu hastalıklar insanlar için ölümcül dahi olabilir. Bu sebeple bahçede kene görüldüğü zaman yapılması gereken öncelikli şey, iyi bir böcek ilaçlama firmasından hizmet almak olacaktır. İyi bir böcek ilaçlama firması denilince de daha önce hizmet alanların akıllarına hemen sektöründe uzman olan, diğer böcek ilaçlama firmaları arasında daha üst basamaklarda bulunan ve daima kaliteli hizmetler sunan böcek ve kene ilaçlama konusunda uzman Bioprime İlaçlama firmamız gelmektedir.

Kene ilaçlama hakkında uzman Bioprime İlaçlama firması olarak; böcek ve kene temizleme ve diğer tüm hizmetlerimiz için T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanmaktayız. Bu özel ilaçlar, doğru planlama ve uzman personelimiz ile en titiz bir şekilde bahçelerinizi kenelerden ve diğer zararlılardan arındırmaktayız. Bu sayede siz değerli müşterilerimize tertemiz, hijyenli ve konforlu ortamlar sunmaktayız.

Peki kene mücadelesi ve ilaçlamasını kendiniz yapabilir misiniz? Kene mücadelesi zor, karışık ve uzmanlık gerektiren böcek ilaçlama uygulamalarının başında gelir. Eğer bahçenizde kene varsa keneyi temizletmek için muhakkak bir böcek ilaçlama firmasından yardım almanız gerekmektedir. Sıklıkla yapılan hata tarım ilaçları içinde satılan böcek zehiri ilaçlarını bilinçsizce bahçeye yaymaktır. Bu bahçeyi keneden kurtarmadığı gibi kenenin doğal düşmanı bir çok hayvan ve diğer canlılara da zarar verir. Bu hem kenelerin sayısının artmasına hem insan hayatını da riske atacak başka zararlara sebep olur. Bahçenizdeki keneleri kendiniz temizlemek isterseniz, bu işlem esnasında yapılabilecek en küçük bir hata uygulamayı yapan ve çevrede bulunan sevdikleriniz için ölüm tehdidi ve zehirlenme gibi oldukça ciddi vakaları ortaya çıkartacaktır. Sağlığınızı riske atmamak ve bahçelerinizi en doğru ilaçlarla ve en doğru ilaçlama metotlarıyla kenelerden ve böceklerden arındırmak için siz de en kısa zamanda Bioprime İlaçlama firmamız ile iletişime geçebilir ve en kaliteli hizmetlerimizi en uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Bahçelerinizdeki kene ve böcek gibi sorunlarınıza daima profesyonel çözüm yöntemleri geliştirmekte olan Bioprime Böcek İlaçlama firması olarak kene ilaçlama isteklerinizi 7/24 karşılayabilmek, bahçelerinizdeki keneleri en uygun fiyatlar ile en doğru ve en etkili ilaçlarla temizlemek için sizlerin sadece temasa geçmeniz yeterlidir.