Karınca İlaçlama
Karınca İlaçlama

Bioprime karınca ilaçlama servisi'nin kullanmış olduğu ilaçlar gıda arayan karıncalar için karşı konulmazdır. Bunun yanında karıncalar  yemi tükettiklerinde insektisit aktivitesini fark edemezler.Buda kullanılan ilacın karıncalar üzerindeki etkisinin uzun süreler devam etmesini sağlar.İşçi karıncalar aldıkları yemleri trophallaxis adı verilen ortak besin paylaşma davranışı ile tüm kolonin beslenmesi için yuvaya taşıyarak koloninin tümünde kontrol sağlarlar.

Yeri geldiğinde mevsim değişikliklerinde, yeri geldiğinde de özellikle yaz aylarında birçok küçük canlı ile karşılaşabilmekteyiz. Özellikle de evimize ve işyerlerimize kadar giriş sağlayarak kalıcı bir misafirlik içerisinde olan karıncalar birden fazla oldukları için de bir anda inanılmaz bir şekilde çoğalabilmektedir. Birlik ve beraberliğin simgesi olarak karşımıza çıkarak daha çok kırıntıları ve yiyebilecek oldukları gıdaları taşımakla meşgul olmaktadır. İlk başta her ne kadar sorunsuz olarak görülmüş olsa bile günden güne çekilemez hale gelebilirler. Tek yaptıkları şey sadece çalışmak değil aynı zamanda bulundukları ve gezdikleri ortamlarda mikrop bırakmaktır diyebiliriz.

Daha çok evlerimizin mutfaklarında bulunan ve gıdalara üzerinde dolaşan karıncalar için bireysel olarak yapılabilecek bir çözüm bulunmamaktadır. Yani yapmanız gereken karınca İlaçlama yöntemlerine başvurarak kaliteli hizmet alıyor olmanızdır. Bu konuda hizmet verecek kaliteli firmalar bulunmasından dolayı özellikle sağlık bakanlığı ile bağlantılı ve kullandıkları ilaçları Dünya Sağlık Örgüt’ü tarafından onaylı olanlarını özellik seçmenizi öneriyoruz.