İlaçlama Sonrası Eve Ne Zaman Girilir?
İlaçlama Sonrası Eve Ne Zaman Girilir?

İlaçlama Sonrası Eve Ne Zaman Girilir?

Saha çalışmaları sonucunda en çok karşılaştığımız sorulardan bir tanesi İlaçlama sonrası ne zaman eve girilir. Bunu sizlere gerekli açıklamalarda bulunarak sebepleri ve sonuçlarıyla birlikte paylaşacağız. İlaçlama pest control çok kavramsaldır.Dünyada litaratür olarak tehlikeli işler sınıfında radyoaktif maddelerle çalışanlarla beraber en tehlikeli işler grubunun en başında gelir.Bunda kullanılan kimyasaaların aşırı şekilde zehirli olması en büyük sebeptir.Dolayısıyla bu aşırı zehirli kimyasalların kullanıldığı evlerde bizim için tehlike oluşturmaktadır.

İlaçlama Sonrası Eve Ne Zaman Girilir? Etkileyen Sebepler

İlaçlama Sonrası Eve Ne Zaman Girilir i etkileyen en büyük nedenlerin başında kullanılan ilaç formları gelir.Kullanılan ilaçların bir kısmı kokulu olabiliyorken bir kısmı kokusuz olabilir.  Bazı alanlarda zamanlarda kokulu ilaç yapılması gerekmektedir. Bazı zamanlarda kokusuz insektisit ilaçlama yapılması gerekmektedir. Haşerenin durumuna göre de değişkenlik göstere bilir. Uygulama ziraat mühendisleri ve teknisyenler tarafından farklılık gösterebilir. Akrepler, çiyanlar, pireler, bu tür haşere ilaçlamalarında kokulu ilacı insektisit tercih ederiz bu durumda. Evimiz yaşam alanlarımız, iş yerlerimiz ortak alanlarımız en az bir gün kapalı kalmasını isteriz. Bir gün sonra ilaçlama yapılan alana gelindiğinde ortalama 1 saat kadar havalandırma yapılması gerekmektedir. Sonrasında ilaçlama yapılan alana tamamen detaylı temizlik yapılmasını öneririz.

İlaçlama Sonrası Ne zaman Girilir in cevabı bir çok nedene bağlı olarak değişebilir.

 

İlaçlama Sonrası Eve Ne Zaman Girilir? Etkileyen Nedenler

 İlaçlama Sonrası Eve Ne Zaman Girilir i etkileyen nedenlerden bir taneside ilaçlama sonrasında yapılacak temizlik çalışmalarıdır.  Her ihtimale karşı temizlik yapılırken maskemiz veya eldivenlerimizi mutlaka takmalıyız. Asla unutmayalım. Çünkü yapılan uygulama ilaçlama nihayetinde insektisit kimyasallardır. Kokusuz ilaçlarda insektisit kimyasallar bu zamanı bu kadar uzun tutmaya gerek yok. Yine de 6 saat ilaçlama yapılan alan kapalı kalması lazım. Sonrasında havalandırma. Devamında temizlik yapılması gerekiyor. Tabii ki de maskemizi eldivenimizi takmayı unutmayalım.Temizlik esnasında kullanılanılan bez kumaş gibi maddelerin yıkanarak tekrar tekrar kullanılmasını önermiyoruz.Bunların bir an önce evcil hayvanlar veya çocuklar ulaşmadan imha edilmesini isteriz.Bunlar zehirli kimyasallarla bulaşık oldukları için yıkanma sonrasında kullanılmaları çok güvenli değildir.

Sağlıklı günlerde kalın. Ankara böcek ilaçlama firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkürler.

Konu hakkında profesyonel destek almak için Bioprime İlaçlama Ve Çankaya Böcek ilaçlama ile  iletişime geçebilirsiniz.