Hamam Böceği İlaçlama
Hamam Böceği İlaçlama

Sıcak ortamlarda rahatlıkla üreyebilen hamam böcekleri, ev ve işyerlerimizin korkulu rüyası haline dönüşmüştür. Her çeşit hamam böceği olmakla birlikte, özellikle antenli hamam böcekleri yön bulma ve yiyecek bulma konusunda oldukça gelişmiştir. Bu tür böceklerden kurtulmanın tek yolu uzman kişiler tarafından ilaçlama yapılmasıdır.

Gıda sektörü içerisinde bulunan firmalar ilaçlama yaptırmak zorundadırlar. Eğer bir dükkan sahibi iseniz alanında uzman kişiler ile çalışarak bulunduğunuz firmayı ilaçlatmanız gerekmektedir.

Hamam böcekleri sıcak ortamlarda ve nemli ortamlarda bulunurlar. Alışverişe çıktığınız zaman aldığınız yeşilliklerin içerisinden çıkıp evlerinize girebilirler. Her şeyi tüketerek beslenen bu hayvanlar en çok açıkta kalan ve bırakılan yiyeceklerin üzerlerinde görünür.

Hamam Böceği İlaçlama Nasıl Yapılır?

Hamam böceği, pek çok böcek türü gibi karanlığı seven ve çoğunlukla geceleri aktif olan böceklerden bir tanesidir. Ancak bazı durumlarda hamam böcekleriyle gündüzleri de karşılaşabilmekteyiz. Bu, hamam böceği yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda rastladığımız bir durumdur.

Sıcak ve nemli bölgeleri seven hamam böcekleri, soğuk havadan korunmak veya yiyecek-su bulmak amacıyla yaşam alanlarımıza girmekte ve çok kısa bir sürede çoğalabilmektedir. Hamam böcekleri, yumurtlayarak çoğalan ve çok hızlı üreyen böceklerden olduğu için hamam böceği görüldüğü anda fazla zaman kaybetmeden hamam böceğinin bulunduğu alanları ilaçlatmakta, müdahale etmekte fayda vardır.