Evinizi İstila Edebilecek Örümcek Türleri
Evinizi İstila Edebilecek Örümcek Türleri

Evinizi İstila Edebilecek Örümcek Türleri

Örümcekler, ekosistemimizin önemli bir parçasıdır. Ancak bu, iç mekanlarda hoş karşılanacakları anlamına gelmez. Evinizi istila edebilecek örümcek türleri ni sizin için araştırdık.Zehirsiz örümcekleri dışarıda görürseniz kendi hallerine bırakmanızı tavsiye etsek de evinizde örümcek görürseniz onlardan kurtulma seçeneklerini keşfetmeniz anlaşılır bir durumdur. Bu haşereleri evinizden tamamen yok etmek istiyorsanız, ne tür örümceklerle uğraştığınızı, hangi tedavi seçeneklerinin sizin için en iyi olduğunu ve gelecekteki istilaları nasıl önleyebileceğinizi düşünmek isteyeceksiniz.

 

 

Örümcek Türleri Ve Evinizi İstila Edebilecek Örümcek Türleri.

Tüm örümcekler aynı tedavi türlerini gerektirmez. Evinizin etrafında normalden daha fazla örümcek fark ederseniz, onları ortadan kaldırmaya çalışmadan önce atmanız gereken ilk adım türü belirlemektir. Bulunduğunuz yer iç mekanlarda en yaygın olarak hangi tür örümceklerin bulunduğunu etkilese de  yaygın olan birkaç tür vardır. Aşağıda evinizi istila edebilecek örümcek türleri arasından seçtiklerimiz.

 

 

Ev Örümceği

Ev örümcekleri açık kahverengidir ve genellikle yarım inçten daha kısadır. Bu örümcekler normalde zararsızdır, ancak ziyafet çekecek böcek aramak için ileri geri koşturdukları için ürkütücü olabilirler.

Kurt Örümcek

Kurt örümceklerinin birçok alt türü vardır ve renkleri griden kahverengiye kadar değişebilir ve diğer örümcek türlerinin aksine ağ örmezler. Bunun yerine hızlı hareket ederler ve avlarını avlarlar. Bu örümcekler genellikle evlerde o kadar yaygın değildir, ancak yaprak yığınlarında ve diğer dış mekan döküntülerinde yuva yapma eğilimindedirler.

 

 

Uzun Bacaklı Örümcek

Uzun bacakları, şekilleri ile kolayca ayırt edilir. Vücutlarında kırmızımsı kahverengi veya grinin farklı tonlarında olabilen tek bir "parçaları" vardır. Adından da anlaşılacağı gibi, uzun ve ince bacakları vardır.

Yaygın Zehirli Örümcekler

Tedavi seçeneklerini keşfetmeden önce, birkaç örümcek türünün tehlikeli olduğunu ve hatta ölümcül olabileceğini not etmek önemlidir. Evinizde zehirli bir örümcek türü olabileceğini düşünüyorsanız, bir haşere kontrol uzmanı arayın. Zehirli örümcek istilasıyla uğraşmak tehlikelidir ve uzmanlara bırakılmalıdır. 

Kahverengi Münzevi

Kahverengi münzevi örümcekler yaygın görülmez. Ancak yine de evin etrafında bulunabilirler. Karınlarında da benzersiz işaretler olmasına rağmen, bu zararlıları tespit etmek kara duldan daha zordur. Bazı uzmanlar, kahverengi bir münzevinin arkasındaki deseni bir kemana benzetir. Kahverengi bir münzevi ısırığın belirtileri arasında şiddetli bir kızarıklık veya kabarma, ateş ve mide bulantısı bulunur.

Evinizi istila edebilecek örümcek türleri hakkında profesyonel destek almak için

Bioprime İlaçlama Ve Çankaya Böcek İlaçlama ile iletişime geçebilirsiniz.