Ev İlaçlama Ne Kadar Sürer?
Ev İlaçlama Ne Kadar Sürer?

Ev İlaçlaması Ne Kadar Sürer

Genelde her müşterilerimizden ilk akla gelen soru ev ilaçlaması ne kadar sürer . Öncelikle hangi haşere ile mücadele ettiğimizi bilmek gerekir çünkü her haşere türüne göre değişkenlik sürer. Mesela alman hamam böceği için yapılan uygulama mutfaktan başlayıp dolapların içine muhtelif yerlere menteşede daha doğrusu kimsenin mutfak malzemelerin insanların elleri değmeyecek yerlere yapılmaktadır. Çoğunlukla kimsenin gözle göremeyeceğimiz yerlere jel uygulama yapmaktayız. Bunun devamında elektrik ile çalışan araç ve gereçlerimizi de bu tarz jel uygulama yapılmaktadır. Genelde böcek ilaçlama bu alanlara saklanırlar. Sıcak olması karanlık olması veya aile sakinlerinin bu alanlara ulaşması çok zordur.

Ev İlaçlama Ne Kadar Sürer cevabı haşere türüne ve uygulama çeşidine göre değişebilir.

 

Ev ilaçlama kaç saat sürer?

Tatbikîde kapı pervazlarımız unutmamak lazım içinde epeyce geniş alanlar bulunmaktadır. Bahsettiğimiz bu yerler ve buna benzer alanlara jel uygulama yapılmaktadır. Sonrasında sıvı uygulama yapılmaktadır. Diğer adıyla bariyer uygulaması olarak geçmektedir. Bu işlem ortalama 45 dk ile 1 saat arası sürmektedir. Ev ilaçlamas ne kadar sürer in bir diğer açıklamaya değer konusu da karşılaştığımız haşere zararlı türüdür.Pire ilaçlanmasında bu haşere ilaçlama yani pest control süresi biraz daha uzaya bilir çünkü pireler çok küçük oldukları için evin her tarafına saklana bilmektir veya kanla beslenmeyi çok severler. Çoğalma üreme ergenliğe erişim noktasında evcik hayvan veya insan kanına ihtiyaç duyarlar. Bu arada bilim insanları pireler için büyüme veya çoğalma gereksinimi duymadan da sadece toz yiyeceklerini temin ettirmektedir. Sadece yaşam döngüsünü sağlaya bilmek için ortalama pire ilaçlaması 1 saat ile 1 saat 15 dk arasıdır.

Ev İlaçlaması Ne Kadar Sürer Etkileyen Sebepler

 Ev ilaçlamas ne kadar sürer in en can alıcı noktalarından biriside böcek,haşere türüne yapılacak uygulama çeşididir.Bazı haşere türlerinde yoğun bir şekilde ağır ilaçlar kullanmak gerekir.Bu uygulamalar aşırı dikkat gerektiren ve zaman alan çalışmalardır.Örneğin bir tahtakurusu ilaçlaması yapılmadan önce tüm yatakların bazaların sökülmesi gerekir.Evde nekadar yatak ve bazanın söküleceğini düşünürdeniz bu ciddi anlamda zaman harcanması gerektiren bir uygulamadır.Ayrıca tahtakurusu ilaçlaması çok profesyonellik gerektiren bir ilaçlama şeklidir.Önce normal pulvarize ilaçlama tekniği ile her yer ilaçlanır.Daha sonra devreyeye ULV aletlari girer.Bu teknikte tüm ev sisleme tarzıyla ilaçlanır.Tabi bu uygulama yapılmadan gerekli güvenlik tedbirlerinide almak gerekir.Çünkü bu aşamada ilaç mikron boyutunda atılacağı için bir sis dalgası oluşur.Gerekli güvenlik tedbirleri alınmazsa kısa sürede ölüm gerçekleşir.Böcek ilaçlamanın her aşaması ayrı bir güvenlik almamızı ister.Aksi bir durum geri dönüşümü olmayan maddi ve manevi kayıplara yol açar.Tüm bunlar için ayrı bir zaman harcanacağını düşünürsek her uygulama çeşidi ve her haşere için bu Ev ilaçlaması ne kadar sürer cevabı değişmektedir.

Konunhakkında profesyonel yardım almak için Bioprime İlaçlama Ve Çankaya Böcrk ilaçlama ile iletişime geçebilirsiniz.