Dezenfeksiyon Sertifikası Nedir?
Dezenfeksiyon Sertifikası Nedir?

Dezenfeksiyon Sertifikası Nedir?

Dezenfeksiyon sertifikası nedir ? Sizler için bunu araştırıp kaleme aldık.COVID-19 pandemi süreci ile birlikte insan yaşamına girmiş kavramlardan bir tanesidir. Otel ve Turizm işletmesi olarak tanımlanan konaklama mekanlarına verilen bu sertifikayı Kültür ve Turizm Bakanlığı düzenlemektedir. 244 maddede otel ve diğer konaklama alanlarının uyması gereken kuralları listeleyen COVID-19 sertifikası sayesinde güvenli ve hijyenik bir ortamda konaklama imkânı sunulmaktadır.

Misafirlerin sağlığını ve güvenliğini desteklemek adına oldukça önemli olan korona sertifikasının bir hazırlık süreci ile bakanlık tarafından verilmesi sağlanır. Söz konusu hazırlık sürecinde önlemlerin aşama aşama alınması hedeflenmektedir. Peki, korona sertifikası almak isteyen bir işletme ne tür hazırlıklarda bulunmalıdır?

Dezenfeksiyon Sertifikası Nedir? ve Dezenfeksiyon Süreçleri

Mikropların insan yaşamına yönelik yıkıcı etkisini ortadan kaldırmayı hedefleyen işletme ve resmî kurumların dezenfeksiyona verdikleri önem oldukça büyüktür. Bu çerçevede otele girişlerde konan dezenfektan istasyonları ile temizliğin ilk aşamada başlaması amaçlanmaktadır. Bunun yanı sıra misafirlerin temas edecekleri resepsiyon alanı, asansörler ve kapı kolları gibi ortak kullanım alanlarının sürekli olarak temizlenmesi sağlanmaktadır.

Yaşam alanlarında gerçekleşecek olan konaklamanın güven ve konforu hissettirmesi adına misafirlerin odaya girişi öncesinde havalandırma ve dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştirilir. Hastalığın daha geniş kitlelere yayılmasını önleyen bu uygulama sayesinde misafirlerin de konaklama esnasında tereddütleri giderilmiş olur.

 

 

Otellerde Dezenfeksiyon Sertifikasının Önemi

Otellerde gerçekleşen dezenfeksiyon işlemleri toplum sağlığını koruma amacı güder. Ayrıca misafirlerin işletme tercihini şekillendirmede de ciddi bir role sahiptir. Bu çerçevede bir işletmenin müşterilerine daha kaliteli hizmet sunması adına dezenfeksiyon süreçlerini göz ardı etmemelidir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın toplum sağlığını dikkate alarak düzenlediği sertifika uygulamalarına riayet etmeyen işletmelerin çeşitli yaptırımlarla baş başa kalması da mümkündür. Bu nedenle otel işletmelerinin hem finansal hem de prestij anlamında mutlaka korona sertifikası alması gerekir.

Dezenfeksiyon süreçlerinin sertifika almak ve misafirlere daha kaliteli hizmet sağlamak adına gerçekleşmesi hedeflenmektedir. Nitekim bu durum çok yönlü bir kazancı da mümkün kılar. Böylelikle normalleşme sürecinin hızlanması ve otellerin tam kapasite ile misafirlerine hizmet vermesi de kolaylaşacaktır. Dezenfeksiyon ve otel ilaçlama süreçlerinin önemini göz ardı etmeden sertifika süreçlerine uyum hayatı kolaylaştırır.

Konu hakkında profesyonel destek almak için Bioprime İlaçlama Ve Çankaya Böcek İlaçlama ile iletişime geçebilirsiniz.