Bit İlaçlama
Bit İlaçlama

Bit İlaçlama

Bit ilaçlama, bitlerin canlı yaşamını olumsuz etkilemesini önlemek adına tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir. Kimyasal ilaç kullanımı içeren bitlerle mücadelenin yaşam sahasını daha konforlu bir hale dönüştürmesi mümkün olur. Profesyonel bir ilaçlama ekibi tarafından gerçekleştirilen bitle mücadelede başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bu sayede bitlerin neden olacağı sağlık sorunlarının da önüne geçilmektedir.

Bit İlaçlama Nasıl Yapılır?

Bitlerin yaşam alanınızı istila ettiği durumlarda ilaçlama hizmeti alarak kesin çözüme ulaşabilirsiniz. Bu sayede 1-2 seferlik ilaçlama neticesinde ortamın çok sağlıklı bir alana dönüşmesi sağlanmaktadır. Peki, bit ilaçlaması yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İlaçlama yapılmadan önce bitlerin incelenmesi ile doğru ilacın belirlenmesi gerekmektedir. İlaçların belirlenmesi sonrasında ortamda canlı kalmaması sağlanarak ilaçlama işlemlerine başlanır. Açıkta besin maddelerinin kalmamasına da büyük ölçüde özen gösterilmektedir. Bu sayede bitlerin yaşam alanları sınırlandırılmaktadır.

İlaçlama gerçekleştikten bir süre sonra havalandırılan ortamın canlı girişine uygun olacağı söylenmelidir. Bu kapsamda önemli olan bitlerin ilaçlanırken yaşam alanlarını doğru saptamak ve buralara doğrudan müdahale etmektir. Aksi takdirde bitlerin yaşam alanını sınırlamak ve onları yok etmek mümkün olmaz.

Bit İlaçlama Profesyonel bir ilaçlama şeklidir.

 

Bit İlaçlama Sonrasında Korunma Yöntemleri Nelerdir?

İlaçlama konusunda başarılı sonuçlar elde etmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli husus ilaçlama sonrasındaki korunma sürecidir. Zira bitlerin üremesine neden olacak durumların tekrarı halinde ilaçlamaya tekrar tekrar ihtiyaç duyulacaktır. Bitlerden korunmak adına aşağıdaki önerileri dikkate almak oldukça değerli olacaktır.

  • Evcil hayvanların iç ve dış parazit aşılarını aksatmadan yapmalısınız,
  • Evcil hayvanlarınızın ev ortamı dışında vakit geçirmesinin tehlikeli olacağını bilmeli ve bu durumu olabildiğince sınırlandırmalısınız,
  • Bitlerin sıklıkla barındığı nemli ve karanlık ortamlarda çok bulunmamaya özen göstererek bu tür alanları ilaçlamalısınız,
  • Zemin katta ya da girişte oturuyorsanız pencerelerinize sineklik taktırmayı ihmal etmemelisiniz,
  • Bahçeyle ilgilendikten sonra ya da bir sokak köpeğiyle ilgilendikten sonra üzerinize bit bulaşabilmektedir. Bu duruma karşı kıyafetlerinizi eve girmeden değiştirmelisiniz.

Tüm bu önerilere uymak bitlerle mücadeleyi kolaylaştırır. Ancak bitlere maruz kalmanın kaçınılmaz olduğu durumlarda bit ilaçlama firmasından faydalanmak gerekir. Siz de bu konuda profesyonel destek alarak karşılaşacağınız riskleri ortadan kaldırmaya başlayın!

Kony hakkında profesyonel destek almak için Bioprime İlaçlama Ve Çankaya Böcek İlaçlama ile iletişime geçebilirsiniz.