Bahçelerde Böcek İlaçlamanın Önemi
Bahçelerde Böcek İlaçlamanın Önemi

Bahçelerde Böcek İlaçlamanın Önemi

Bahçecilik ülke çapında ve birçok haşerenin bahçenize girdiği milyonlarca insan için popüler bir hobidir. Bahçecilik, insanları stres atmak, doğayla bütünleşmek ve kendi yiyeceklerini yetiştirmek için yaptıkları bir sonuca varmak. Bahçelerde böcek ilaçlamanın önemi ;Böceklerin yayılmasını önlemek istemeleri ve diğer haşerelerin sıkıntılarıyla uğraşmamak istemeleri, nin doğal sonucu olarak ortaya çıkmaktadır.Ancak hepsini yok etmek yerine tamamen doğal bir haşere kontrolünü denemeleri anlaşılır bir hareketdir. Amaç, bahçenizi mahvetmemeleri için böcekler ve haşereleri kontrol altına almaktır.

Doğal Yollardan Bahçedeki Böceklerle Mücadele Etmek

Bitkilerde Toksin Yok

Bahçeniz için tamamen doğal haşere kontrolünün en önemli faydalarından biri, bitkilerinizin, çiçeklerinizin ve sebzelerinizin zararlı toksinlere maruz kalmamasıdır. Toksinler ayrıca bahçenizin çevresinde yaşama eğiliminde olan hayvanlara ve bahçenizin yakınında sık sık oynayan çocuklarınıza veya evcil hayvanlarınıza da zarar verebilir.

Daha Efektif

Bahçenizde kimyasal böcek ilaçlarını ne kadar sık ​​kullanırsanız, o kadar az etkili olurlar. Bahçenizi korumak söz konusu olduğunda tamamen doğal haşere kontrolünü kullanmanız için büyük bir neden budur. Haşereler pestisitlere karşı direnç geliştiremezler, ancak kimyasal püskürtmeden sağ kurtulmaya başlarlarsa bunu yavrularına geçirebilirler.

Biyokontrol ve Yeşil Ürünler

Bahçeniz için tamamen doğal haşere kontrolünü kullandığınızda, bu, biyokontrol ve yeşil ürünlerin bir kombinasyonudur. Kullanılan yeşil ürünler bahçenizdeki eşyalara, çocuklarınıza ve evcil hayvanlarınıza zarar vermez. Ayrıca zararlıları bahçenizi ziyaret etmekten caydırırlar ama onları öldürmezler.

Tüm Zararlılar İstenmeyen Değildir

Bahçıvanlık birçokları için bir hobi olsa da onu daha ciddiye alanlar için kesin bir bilim da olabilir. Hemen hemen her bahçıvan, bitkilerini istenmeyen haşerelerden nasıl koruyacağını bilmek ister, ancak tüm haşereler istenmeyen değildir. Bazı haşereler, evinizi istila etmelerini istemeseniz bile bahçeniz için iyidir.

Bahçeniz için faydalı zararlıların listesi, uğur böceği, eşek arısı, nematod, örümcek ve dantel kanatları içerir. Dereotu, kişniş, rezene, karahindiba ve sardunya gibi şeyler ekerek bu böcekleri çekebilirsiniz. Sorunlu geçişlerden geçişte zorlanıyorsanız, bahçenizde kısıtlamaların dolaşmasına izin verin. Ektiklerinize zarar veren bitkilerinizi, çiçeklerinizi ve sebzelerinizi yok eden böcekleri hayvanları. Kuşlar, tamamen doğal haşere kontrolün bu alanda da yardımcı olabilir. Bahçenizde bu hayvanlar için sağlıklı bir yaşam alanı oluşturduğunuzdan emin olun ki gelişebilsinler. Bunu bahçenize bir kuş evi veya kuş banyosu kurarak yapabilirsiniz.

Eğer bu yöntemlerle bahçenizdeki böceklerle mücadele edemiyorsanız,artık kimyasal yollara başvurmak zorunda kalabilirsiniz.

Bahçe Böcek İlaçlamanın Önemi

 

Bahçelerde Böcek İlaçlamanın Önemi

Bahçelerde böcek ilaclamanın önemi yetiştirdiğimiz bitkilerin birçoğundan böcekler bitki özsuyunu emerek onların beslenme yetersizliğine sebep olurlar.Bir süre sonra bahçelerimizde yeralan bitkilerde besin yetersizliği sonucunda yapraklarda sararma uç dallarda kuruma başlar. Hasat öncesi ekili ürünlerde dökülmeler ve ürün kayıpları söz konusudur.

Bahçelerde böcek ilaçlamanın önemi de ilk zararlı böcek görülmeye başlandığında yapılacak olan profesyonelce uygulama sonucunda zararlıların tüm bahçeyi istila etmeden önüne geçebilmemizdir.Erken yapılacak yerinde bir müdahale bizi büyük bir zarardan kurtaracak olmasıdır.

Bahçelerde böcek ilaçlamanın önemi hakkında profesyonel destek almak için Bioprime İlaçlama Ve Çankaya Böcek ilaçlama ile iletişime geçebilirsiniz.