Bahçe İlaçlama
Bahçe İlaçlama

Bahçe ilaçlama, böcek ilaçlama ve haşere mücadele endüstrisinin tartışmasız şekilde en karışık ve zorlu mücadele ve koruma uygulamalarının yapıldığı sahasıdır. Bunun bariz sebebi diğer ilaçlama alanlarında olduğu gibi sahanın üstünde bir çatı olmamasıdır. Bu zorluk yetmezmiş gibi koruma önlemlerinde ve ilaçlama uygulamalarında istenen ile istenmeyen böcekleri birbirinden ayırmak aynı anda da bahçe ürününe zarar vermeden veya ileride yoğun sanitasyon uygulamalarına gerek kalmadan ilaç artıkları ile kirletmemek gerekir.

Tüm haşereleri öldüren bir yöntemin ağaçlarınızda tozlanmayı sağlayan başta arılar olmak üzere diğer yararlı böcekleri de yok etmesi isteyebileceğiniz en son uygulamadır.Ya da ürününüz ihracat ürünü ise tüm meyve ve sebzenin ilaç artıkları yüzünden yabancı ülkenin gümrüklerinden geri dönmesi kabusu yaşamak istemezsiniz.

Bahçe ilaçlama bunun yanında zamanlama işidir. Haşere görmeyi beklememek gerekir. Bir çok mücadele uygulaması mevsim zamanlarına göre ayarlanmalıdır. Haşere yoğunluğu arttıktan sonra yapılacak ilaçlamanın hem uygulama hem ürün firesi adına maliyeti göz korkutucudur. Bu da bahçenizi sıkı takip etmek ile olacaktır.
Daha önce başka firmalara uygulama yaptırmış olan bahçe sahiplerinin ortak yaşadıkları bir diğer problem ise ilaçlama firmalarının bahçelerde sadece böceklere odaklanmaları olmuştur.