Akrep İlaçlama
Akrep İlaçlama

Doğada yaşamını sürdüren bazı canlılar örneğin akrepler yaşam alanlarımız olan evlerimizde ve işyerlerimizde kendilerine uygun ortam oluşturdukları zaman ölümcül riskler taşıyarak büyük panik ve korkuya sebep olabilmektedir.Özellikle bodrum katta, giriş katında ya da bahçe katında bulunan evlerimiz ya da ticari mülklerinizde bulunma olasılıkları yüksek katlara oranla daha çok olması nedeniyle bu gibi yerlerde yaşıyorsak akreple mücadele için mutlaka profesyonel firmalardan akrep ilaçlama hizmeti almak gereklidir.

AKREP İLAÇLAMA NASIL YAPILIR

Akreple mücadele kapsamında evlerimizde gözükmesinin en önemli sebepleri olan taş duvarlar ve saksılar kontrol altına alınmalıdır. Evimizde bulunan dağınık eşyalar gibi çevresel faktörler en aza indirilmeli ve nemli yerler kuru tutulmalıdır. Ama en önemlisi ilkbahar ve yaz aylarına girilirken akrep ilaçlamasını düzenli olarak yaptırmalı, akrep gibi ölüm saçan bir hayvan ile mücadele ederken mutlaka işinde uzmanlaşmış profesyonel akrep ilaçlama firmaları'ndan yardım alınmalıdır.

ÖLDÜRÜLSE BİLE ASLA ÇIPLAK ELLE DOKUNMAYIN

Akrepler hızlı hareket eden hayvanlar olmamasına rağmen, akreple mücadele ederken mutlaka seri ve hızlı davranmalısınız. Evinizde ya da iş yerinizde, bağ evinizde ya da yazlığınızda akrep gibi ölümcül zehir taşıyan hayvanla karşılaştığınızda balyoz, kalın ve ağır bir kitap, ayakkabı gibi cisimlerle özellikle baş kısmına gelecek şekilde vurun. Akrepler sert kabuklara sahip olduklarından öldüğü düşünülerek çıplak elle asla dokunmayın.